Apollo University Lodge No 357

Apollo | Dining & Payment | Calendar


The Lodge meets six times each year (on two Saturdays in each University term), at the Macdonald Randolph Hotel, Beaumont St, Oxford, OX1 2LN. Rehearsals for Lodge officers and other interested members are held on the Saturday preceding the Lodge meeting. Two ceremonies are usually worked at each meeting, and it is not unusual for ceremonies to include a number of candidates (for practical reasons, usually not more than seven).

Dress is black tie (dinner jacket and black bow tie), formal evening dress (white tie) or uniform, but please do not be dissuaded from attending if you do not possess evening dress. Officers of the Lodge wear formal court dress (cf. the picture of Bro. Wilde). Masonic dress is always undress regalia for Provincial and Grand Officers. A charitable collection is made at the Festive Board. The Lodge supports University and local charities. The Tyler's Toast is usually before 10pm.

Please note that the hotel does not have any car parking spaces for use by the Lodge. A very limited number of spaces may be available in some nearby Colleges for members of the Lodge. To be considered for one of these (in exchange for a small donation to the College in question), please contact the Secretary. By far the better options are to park in town (for example at the Westgate), or to make use of the Park and Ride, or to come by public transport.

Dining & Payment

If you intend to dine, please inform the Assistant Secretary no later than the Friday of the week preceeding the Lodge Meeting. The dining fee is £44 per person for members paying by the deadline communicated with the summons, £49 per person for guests, and £49 per person for members who miss the deadline but manage (against all the odds) to convince the Assistant Secretary to go out of his way to try and find them a place at dinner. The dining fee includes a modest allocation of wine; further bottles are available for purchase at the bar.

Booking and payment is accepted either by cheque and booking form posted to the Assistant Secretary at the address listed on the summons, or by bank transfer (details below), PLUS AT THE SAME TIME notifying the Assistant Secretary by e-mail of the amount sent and the name of the member and any guests, and details of their Masonic ranks and any dietary requirements.

Payee Name: Apollo University Lodge
Payee Account Number: 30124141
Payee Sort Code: 20-65-18
Payee Reference: (Member's surname) DINING


Calendar
The full schedule of meetings of the Apollo along with Lodges and side orders that have an unequivocal open-door policy to members of the Apollo are listed in the calendar below, and in Google Calendar and ICAL format.


Date Meeting Category
+ Monday 7 September 2020 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Wednesday 9 September 2020 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Friday 11 September 2020 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Saturday 19 September 2020 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Friday 2 October 2020 Alfred Bevan Rose Croix no. 130 Rose Croix
+ Tuesday 6 October 2020 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 7 October 2020 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Saturday 10 October 2020 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Wednesday 14 October 2020 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Saturday 24 October 2020 Apollo University Chapter Apollo University Lodge & Chapter
+ Saturday 24 October 2020 Apollo University Lodge Apollo University Lodge & Chapter
+ Tuesday 27 October 2020 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Tuesday 27 October 2020 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Monday 2 November 2020 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Monday 2 November 2020 Royal Somerset House & Inverness Chapter no. 4 Holy Royal Arch Chapter
+ Monday 2 November 2020 St Mary Magdalen Lodge no. 1523 Craft
+ Friday 6 November 2020 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Thursday 12 November 2020 Oxford & Cambridge University Lodge of Mark Master Masons no. 504 Mark Master Masons
+ Thursday 12 November 2020 Oxford & Cambridge University Lodge of Royal Ark Mariners no. 504 Royal Ark Mariners
+ Friday 13 November 2020 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Tuesday 17 November 2020 Oxford & Cambridge University Rose Croix no. 45 Rose Croix
+ Thursday 19 November 2020 Aedes Christi Lodge no. 9304 Craft
+ Friday 20 November 2020 Savage Club Chapter no. 2190 Holy Royal Arch Chapter
+ Saturday 21 November 2020 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Saturday 21 November 2020 Oxford University Rose Croix no. 40 University Side Orders
+ Tuesday 24 November 2020 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Saturday 28 November 2020 Preceptory of Coeur de Lion no. 29 (KT) University Side Orders
+ Saturday 28 November 2020 Apollo University Lodge Apollo University Lodge & Chapter
+ Tuesday 1 December 2020 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 2 December 2020 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Wednesday 2 December 2020 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Monday 7 December 2020 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Wednesday 9 December 2020 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Wednesday 9 December 2020 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Saturday 12 December 2020 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Friday 8 January 2021 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Tuesday 12 January 2021 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Friday 15 January 2021 Savage Club Chapter no. 2190 Holy Royal Arch Chapter
+ Saturday 16 January 2021 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Monday 18 January 2021 Oxford, Cambridge and United Preceptory of Knights Templar no. 128 Knights Templar
+ Tuesday 19 January 2021 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Monday 25 January 2021 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Tuesday 26 January 2021 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Thursday 28 January 2021 Oxford & Cambridge University Lodge of Mark Master Masons no. 504 Mark Master Masons
+ Saturday 30 January 2021 Apollo University Lodge Apollo University Lodge & Chapter
+ Saturday 30 January 2021 Apollo University Chapter Apollo University Lodge & Chapter
+ Monday 1 February 2021 Royal Somerset House & Inverness Chapter no. 4 Holy Royal Arch Chapter
+ Monday 1 February 2021 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Monday 1 February 2021 St Mary Magdalen Lodge no. 1523 Craft
+ Tuesday 2 February 2021 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Friday 5 February 2021 Alfred Bevan Rose Croix no. 130 Rose Croix
+ Wednesday 10 February 2021 Aedes Christi Lodge no. 9304 Craft
+ Wednesday 10 February 2021 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Saturday 13 February 2021 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Tuesday 16 February 2021 Oxford & Cambridge University Rose Croix no. 45 Rose Croix
+ Friday 19 February 2021 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Saturday 27 February 2021 Preceptory of Coeur de Lion no. 29 (KT) University Side Orders
+ Saturday 27 February 2021 Apollo University Lodge Apollo University Lodge & Chapter
+ Monday 1 March 2021 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Wednesday 10 March 2021 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Thursday 11 March 2021 Oxford & Cambridge University Lodge of Royal Ark Mariners no. 504 Royal Ark Mariners
+ Thursday 11 March 2021 Oxford & Cambridge University Lodge of Mark Master Masons no. 504 Mark Master Masons
+ Friday 19 March 2021 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Saturday 20 March 2021 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Tuesday 23 March 2021 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Monday 12 April 2021 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Tuesday 13 April 2021 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Wednesday 21 April 2021 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Wednesday 28 April 2021 Annual Investiture UGLE
+ Tuesday 4 May 2021 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 5 May 2021 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Saturday 8 May 2021 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Saturday 8 May 2021 Apollo University Chapter Apollo University Lodge & Chapter
+ Saturday 8 May 2021 Apollo University Lodge Apollo University Lodge & Chapter
+ Monday 10 May 2021 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Monday 10 May 2021 Royal Somerset House & Inverness Chapter no. 4 Holy Royal Arch Chapter
+ Wednesday 12 May 2021 Aedes Christi Lodge no. 9304 Craft
+ Wednesday 12 May 2021 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Monday 17 May 2021 Oxford, Cambridge and United Preceptory of Knights Templar no. 128 Knights Templar
+ Tuesday 18 May 2021 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Friday 21 May 2021 Savage Club Chapter no. 2190 Holy Royal Arch Chapter
+ Saturday 5 June 2021 Apollo University Lodge Apollo University Lodge & Chapter
+ Saturday 5 June 2021 Preceptory of Coeur de Lion no. 29 (KT) University Side Orders
+ Monday 7 June 2021 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Monday 7 June 2021 St Mary Magdalen Lodge no. 1523 Craft
+ Wednesday 9 June 2021 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Friday 11 June 2021 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Saturday 19 June 2021 Oxford University Rose Croix no. 40 University Side Orders
+ Wednesday 23 June 2021 Oxford & Cambridge University Rose Croix no. 45 Rose Croix
+ Monday 28 June 2021 Alfred Bevan Rose Croix no. 130 Rose Croix
+ Monday 6 September 2021 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Wednesday 8 September 2021 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Friday 10 September 2021 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Saturday 18 September 2021 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Friday 1 October 2021 Alfred Bevan Rose Croix no. 130 Rose Croix
+ Tuesday 5 October 2021 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 6 October 2021 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Saturday 9 October 2021 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Wednesday 13 October 2021 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Tuesday 26 October 2021 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Tuesday 26 October 2021 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Monday 1 November 2021 St Mary Magdalen Lodge no. 1523 Craft
+ Monday 1 November 2021 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Monday 1 November 2021 Royal Somerset House & Inverness Chapter no. 4 Holy Royal Arch Chapter
+ Friday 5 November 2021 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Thursday 11 November 2021 Oxford & Cambridge University Lodge of Royal Ark Mariners no. 504 Royal Ark Mariners
+ Thursday 11 November 2021 Oxford & Cambridge University Lodge of Mark Master Masons no. 504 Mark Master Masons
+ Friday 12 November 2021 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Tuesday 16 November 2021 Oxford & Cambridge University Rose Croix no. 45 Rose Croix
+ Thursday 18 November 2021 Aedes Christi Lodge no. 9304 Craft
+ Friday 19 November 2021 Savage Club Chapter no. 2190 Holy Royal Arch Chapter
+ Saturday 20 November 2021 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Tuesday 23 November 2021 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Wednesday 1 December 2021 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Wednesday 1 December 2021 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Monday 6 December 2021 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Tuesday 7 December 2021 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 8 December 2021 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Wednesday 8 December 2021 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Saturday 11 December 2021 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Tuesday 11 January 2022 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Friday 14 January 2022 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Saturday 15 January 2022 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Monday 17 January 2022 Oxford, Cambridge and United Preceptory of Knights Templar no. 128 Knights Templar
+ Tuesday 18 January 2022 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Friday 21 January 2022 Savage Club Chapter no. 2190 Holy Royal Arch Chapter
+ Monday 24 January 2022 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Tuesday 25 January 2022 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Thursday 27 January 2022 Oxford & Cambridge University Lodge of Mark Master Masons no. 504 Mark Master Masons
+ Tuesday 1 February 2022 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Friday 4 February 2022 Alfred Bevan Rose Croix no. 130 Rose Croix
+ Monday 7 February 2022 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Monday 7 February 2022 Royal Somerset House & Inverness Chapter no. 4 Holy Royal Arch Chapter
+ Monday 7 February 2022 St Mary Magdalen Lodge no. 1523 Craft
+ Wednesday 9 February 2022 Aedes Christi Lodge no. 9304 Craft
+ Wednesday 9 February 2022 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Saturday 12 February 2022 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Tuesday 15 February 2022 Oxford & Cambridge University Rose Croix no. 45 Rose Croix
+ Friday 18 February 2022 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Monday 7 March 2022 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Wednesday 9 March 2022 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Thursday 10 March 2022 Oxford & Cambridge University Lodge of Mark Master Masons no. 504 Mark Master Masons
+ Thursday 10 March 2022 Oxford & Cambridge University Lodge of Royal Ark Mariners no. 504 Royal Ark Mariners
+ Friday 18 March 2022 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Saturday 19 March 2022 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Tuesday 22 March 2022 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Monday 11 April 2022 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Tuesday 12 April 2022 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Wednesday 20 April 2022 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Wednesday 27 April 2022 Annual Investiture UGLE
+ Tuesday 3 May 2022 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 4 May 2022 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Monday 9 May 2022 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Monday 9 May 2022 Royal Somerset House & Inverness Chapter no. 4 Holy Royal Arch Chapter
+ Wednesday 11 May 2022 Aedes Christi Lodge no. 9304 Craft
+ Wednesday 11 May 2022 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Saturday 14 May 2022 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Monday 16 May 2022 Oxford, Cambridge and United Preceptory of Knights Templar no. 128 Knights Templar
+ Tuesday 17 May 2022 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Friday 20 May 2022 Savage Club Chapter no. 2190 Holy Royal Arch Chapter
+ Monday 6 June 2022 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Monday 6 June 2022 St Mary Magdalen Lodge no. 1523 Craft
+ Wednesday 8 June 2022 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Friday 10 June 2022 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Wednesday 22 June 2022 Oxford & Cambridge University Rose Croix no. 45 Rose Croix
+ Monday 27 June 2022 Alfred Bevan Rose Croix no. 130 Rose Croix
+ Monday 5 September 2022 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Friday 9 September 2022 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Wednesday 14 September 2022 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Saturday 17 September 2022 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Tuesday 4 October 2022 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 5 October 2022 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Friday 7 October 2022 Alfred Bevan Rose Croix no. 130 Rose Croix
+ Saturday 8 October 2022 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Wednesday 12 October 2022 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Tuesday 25 October 2022 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Tuesday 25 October 2022 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Friday 4 November 2022 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Monday 7 November 2022 St Mary Magdalen Lodge no. 1523 Craft
+ Monday 7 November 2022 Royal Somerset House & Inverness Chapter no. 4 Holy Royal Arch Chapter
+ Monday 7 November 2022 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Thursday 10 November 2022 Oxford & Cambridge University Lodge of Royal Ark Mariners no. 504 Royal Ark Mariners
+ Thursday 10 November 2022 Oxford & Cambridge University Lodge of Mark Master Masons no. 504 Mark Master Masons
+ Friday 11 November 2022 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Tuesday 15 November 2022 Oxford & Cambridge University Rose Croix no. 45 Rose Croix
+ Thursday 17 November 2022 Aedes Christi Lodge no. 9304 Craft
+ Friday 18 November 2022 Savage Club Chapter no. 2190 Holy Royal Arch Chapter
+ Saturday 19 November 2022 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Tuesday 22 November 2022 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Monday 5 December 2022 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Tuesday 6 December 2022 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 7 December 2022 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Wednesday 7 December 2022 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Saturday 10 December 2022 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Wednesday 14 December 2022 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Wednesday 14 December 2022 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Tuesday 10 January 2023 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Friday 13 January 2023 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Monday 16 January 2023 Oxford, Cambridge and United Preceptory of Knights Templar no. 128 Knights Templar
+ Tuesday 17 January 2023 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Friday 20 January 2023 Savage Club Chapter no. 2190 Holy Royal Arch Chapter
+ Saturday 21 January 2023 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Monday 23 January 2023 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Tuesday 24 January 2023 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Thursday 26 January 2023 Oxford & Cambridge University Lodge of Mark Master Masons no. 504 Mark Master Masons
+ Friday 3 February 2023 Alfred Bevan Rose Croix no. 130 Rose Croix
+ Monday 6 February 2023 Royal Somerset House & Inverness Chapter no. 4 Holy Royal Arch Chapter
+ Monday 6 February 2023 St Mary Magdalen Lodge no. 1523 Craft
+ Monday 6 February 2023 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Tuesday 7 February 2023 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 8 February 2023 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Wednesday 8 February 2023 Aedes Christi Lodge no. 9304 Craft
+ Saturday 11 February 2023 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Friday 17 February 2023 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Tuesday 21 February 2023 Oxford & Cambridge University Rose Croix no. 45 Rose Croix
+ Monday 6 March 2023 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Wednesday 8 March 2023 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Thursday 9 March 2023 Oxford & Cambridge University Lodge of Royal Ark Mariners no. 504 Royal Ark Mariners
+ Thursday 9 March 2023 Oxford & Cambridge University Lodge of Mark Master Masons no. 504 Mark Master Masons
+ Friday 17 March 2023 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Saturday 18 March 2023 Kensington Lodge no. 1767 Craft
+ Tuesday 28 March 2023 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Monday 10 April 2023 Tivoli Libris Lodge no. 2150 Craft
+ Tuesday 11 April 2023 Lodge of Assistance no. 2773 Craft
+ Wednesday 19 April 2023 Lodge of Good Fellowship no. 3655 Craft
+ Wednesday 26 April 2023 Annual Investiture UGLE
+ Tuesday 2 May 2023 Savage Club Lodge no. 2190 Craft
+ Wednesday 3 May 2023 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Monday 8 May 2023 Royal Somerset House & Inverness Chapter no. 4 Holy Royal Arch Chapter
+ Monday 8 May 2023 Oxford & Cambridge University Lodge no. 1118 Craft
+ Wednesday 10 May 2023 Evening Star Lodge no. 1719 Craft
+ Wednesday 10 May 2023 Aedes Christi Lodge no. 9304 Craft
+ Saturday 13 May 2023 Old Hamptonian Lodge no. 5730 Craft
+ Monday 15 May 2023 Oxford, Cambridge and United Preceptory of Knights Templar no. 128 Knights Templar
+ Tuesday 16 May 2023 Lodge of Honor and Generosity no. 165 Craft
+ Friday 19 May 2023 Savage Club Chapter no. 2190 Holy Royal Arch Chapter
+ Monday 5 June 2023 St Mary Magdalen Lodge no. 1523 Craft
+ Monday 5 June 2023 Churchill Lodge no. 478 Craft
+ Friday 9 June 2023 Lodge of Faithful Service no. 6682 Craft
+ Wednesday 14 June 2023 Quarterly Communication of Grand Lodge UGLE
+ Monday 26 June 2023 Alfred Bevan Rose Croix no. 130 Rose Croix
+ Wednesday 28 June 2023 Oxford & Cambridge University Rose Croix no. 45 Rose Croix
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
The Randolph Hotel, Beaumont Street, Oxford OX1 2LN Henry Carter (Scribe E)
The Randolph Hotel, Beaumont Street, Oxford OX1 2LN Chris Noon (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 David Roberts-Jones (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Oliver Campbell (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Robert Mackay (Recorder)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 James Smithdale (Secretary)
Civil Service Club, 13-15 Great Scotland Yard, London SW1A 2HJ Paul Grier (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
Weyland Hall, 8-10 North Street, Bicester OX26 6ND Henry Carter (Recorder)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
**Location tbc** Chris Noon
**Location tbc** Chris Noon (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
Civil Service Club, 13-15 Great Scotland Yard, London SW1A 2HJ Paul Grier (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Mark Johnson
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
**Location tbc** Chris Noon (Secretary)
**Location tbc** Henry Carter (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 David Roberts-Jones (Scribe E)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Oliver Campbell (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 James Smithdale (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Robert Mackay (Recorder)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
**Location tbc** Chris Noon
**Location tbc** Chris Noon (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
The Randolph Hotel, Beaumont Street, Oxford OX1 2LN Henry Carter (Scribe E)
The Randolph Hotel, Beaumont Street, Oxford OX1 2LN Chris Noon (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 David Roberts-Jones (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 James Smithdale (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Mark Johnson
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
Civil Service Club, 13-15 Great Scotland Yard, London SW1A 2HJ Paul Grier (Scribe E)
The Randolph Hotel, Beaumont Street, Oxford OX1 2LN Chris Noon (Secretary)
The Randolph Hotel, Beaumont Street, Oxford OX1 2LN Chris Noon
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Oliver Campbell (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
Weyland Hall, 8-10 North Street, Bicester OX26 6ND Henry Carter (Recorder)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Robert Mackay (Recorder)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Oliver Campbell (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 David Roberts-Jones (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Robert Mackay (Recorder)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 James Smithdale (Secretary)
Civil Service Club, 13-15 Great Scotland Yard, London SW1A 2HJ Paul Grier (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Mark Johnson
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
Civil Service Club, 13-15 Great Scotland Yard, London SW1A 2HJ Paul Grier (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 David Roberts-Jones (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Oliver Campbell (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 James Smithdale (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Robert Mackay (Recorder)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 David Roberts-Jones (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 James Smithdale (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Mark Johnson
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
Civil Service Club, 13-15 Great Scotland Yard, London SW1A 2HJ Paul Grier (Scribe E)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Oliver Campbell (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Robert Mackay (Recorder)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Oliver Campbell (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 David Roberts-Jones (Scribe E)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Robert Mackay (Recorder)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 James Smithdale (Secretary)
Civil Service Club, 13-15 Great Scotland Yard, London SW1A 2HJ Paul Grier (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Mark Johnson
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
Civil Service Club, 13-15 Great Scotland Yard, London SW1A 2HJ Paul Grier (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 David Roberts-Jones (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Oliver Campbell (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 James Smithdale (Secretary)
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Robert Mackay (Recorder)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS James Sanders
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Paul Grier (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Pádraig Belton (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Niall Gallagher (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Nick Simpson (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 David Roberts-Jones (Scribe E)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Ben Fearnley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Richard Griffin (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 James Smithdale (Secretary)
Masonic Hall, Staines, Thames Street, Middlesex, TW18 4PH James Lawson (Secretary)
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Mark Johnson
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Martin Salisbury (Secretary)
Civil Service Club, 13-15 Great Scotland Yard, London SW1A 2HJ Paul Grier (Scribe E)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Oliver Campbell (Secretary)
Oxford Masonic Centre, Cardinal House, Baldon Lane, Marsh Baldon, Oxford OX44 9LT Phil Harley (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2 Daniel Hayward (Secretary)
Freemasons' Hall, Great Queen Street, London WC2
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS
10 Duke St St James's, London SW1Y 6BS Robert Mackay (Recorder)